Portable Solar Generators LiFePO4 Battery 600Wh 1290Wh PA600W/1000W
Model:
KQ- PS600W/1000W
High-capacity 640Wh-1280Wh portable solar power station, featuring 600W-1000W AC output, integrated LED lighting, and off-grid solar compatibility for professional backup and outdoor use.
  • OEM/ODM Service Support
  • Sample Order Support
  • Flexible Payment T/T, L/C
  • Quick Delivery
KQ- PS600W/1000W
Key Feature
ModelKQ-PA600-640WhPA600-640WhKQ-PA1000-1280Wh
Rated voltage (V)110VAC /220VAC
Panneau solaire160W (Optional)350W(Optional)
Battery typeLFP lithium battery
Battery capacity600Wh1280Wh
Input voltageAC 185-220V
Input frequency50/60Hz
AC Output3-pin power outlet *23-pin power outlet *3
USB / Type-C OutputUSB *5 , Type-C *1
DC Output12/20A max
DC 5521 Interface10A*6
PV InputPWM, 18V 200W maxMPPT,18V-45V 500W max
Dimension270*150*179mm320*210*210
Relative humidity0 ~95%(non-condensing)